يكشنبه 2 مهر 1396  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 1880010
تعداد بازديد از سايت: 65394752
تعداد بازديد زيرپورتال: 2437105
اين زيرپورتال امروز: 2529
در امروز: 79462
اين صفحه امروز: 1987
فرهنگ سلامت
در شرایط افزایش آلودگی هوا از مایعات بیشتر استفاده کنید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:شهروندان در شرایط افزایش آلودگی هوا از مایعات علی الخصوص مایعات گرم بیشتر استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی،دکتر بابک عشرتی افزود:به شهروندان بویژه بیماران قلبی عروقی،ریوی و تنفسی،سالمندان و خردسالان توصیه می شود در روزهایی که آلودگی هوا افزایش می یابد از خانه خارج نشوند.

وی اظهار داشت:خوردن مایعات مکانیزم ریه را تسهیل می کند و از طریق خلط از ورود آلودگی به ریه جلوگیری می کند و سلامت فرد را تامین می کند.

رییس مرکز بهداشت استان مرکزی بیان کرد:شهروندان در صورتیکه بر اثر آلودگی هوا دچار عطسه و سرفه شدند از آن جلوگیری نکنند و از داروهای ضد سرفه استفاده ننمایند؛زیرا عطسه و سرفه در مواقع آلودگی هوا به عنوان یک واکنش دفاعی عمل کرده و برای سلامتی فرد مفید است؛همچنین قرقره کردن مداوم با آب نمک نیز بسیار مفید می باشد.

وی عنوان کرد:در روزهایی که آلودگی هوا در شرایط بحران قرار دارد استفاده از ماسک به دلیل عبور ریزگردها از منافذ آن تاثیر قابل توجهی ندارد هر چند باعث کم شدن مضرات و آسیب ها می شود.

دکتر عشرتی به افرادی که دچار بیماری با زمینه تنفسی هستند،توصیه کرد:در روزهایی که غلظت آلاینده ذرات معلق بیش از حد استاندارد زیست محیطی است دچار مشکل حاد تنفسی شده و باید برای جلوگیری از این عارضه از حضور در اماکن عمومی خودداری کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان از شهروندان خواست که از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمایند و تا حد امکان از وسایل نقلیه شخصی استفاده ننمایند.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک
کلمات کليدي
آلودگی هوای اراک, استفاده از مایعات گرم, مشکلات حاد تنفسی
بیشتر


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved