يكشنبه 3 تير 1397  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 2047308
تعداد بازديد از سايت: 75769087
تعداد بازديد زيرپورتال: 2650914
اين زيرپورتال امروز: 193
در امروز: 11432
اين صفحه امروز: 117
اخبار مهم
اتخاذ تدابیر بهداشتی درمانی در زادگاه بنیانگذار انقلاب همزمان با ایام سالگرد ارتحال

دبیر کمیته بهداشت و درمان ستاد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در استان مرکزی گفت: همزمان با برگزاری بیست و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) تدابیر ویژه ای در این کمیته جهت خدمت رسانی به زائران اتخاذ گردیده است.

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی، دکتر قنبر فراهانی از آماده باش 44 پایگاه اورژانس جاده ای و شهری در این ایام خبر داد و افزود: تعداد 25 دستگاه آمبولانس که از این تعداد 14 دستگاه توسط دانشگاه علوم پزشکی و مابقی توسط هلال احمر، بهداشت و درمان سپاه روح الله، بهداشت و درمان صنعت نفت و مدیریت درمان تامین اجتماعی تامین شده است و نیز کار پشتیبانی کاروان های اعزامی از نقاط مختلف استان به مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را انجام می دهند.

وی اظهار داشت: در این راستا بیش از 60 بهیار، تکنسین و پزشک خدمات ویژه ارایه می دهند که علاوه بر این تعداد 10 پزشک نیز توسط بسیج جامعه پزشکی به کار گرفته شده است.

دبیر کمیته بهداشت و درمان ستاد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در استان مرکزی گفت: همچنین استقرار چادر بیمارستان صحرایی در مرقد مطهر ویژه زائران استان مرکزی با کلیه امکانات اولیه اورژانس و تامین دارو، آماده باش کلیه پایگاه ها در روزهای 13، 14 و 15 خردادماه و استقرار آمبولانس ها در کنار مسیرهای اصلی منتهی به مرقد مطهر و بیت امام خمینی(ره) با آلارم روشن از دیگر اقدامات کمیته است.

وی در ادامه از آماده باش کلیه مراکز آموزشی درمانی، بیمارستان ها و مراکز بهداشت و درمان در طول مسیر خبر داد و افزود: 13 نفر بازرس بهداشت محیط نیز کار نظارت بر تهیه و طبخ غذا در کاروان ها را بر عهده دارند.

دکتر فراهانی در پایان گفت: با توجه به حضور خیل مشتاقان در زادگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در شهر خمین، تدابیر ویژه ای جهت پوشش امدادی و بهداشتی درمانی مراسم در این شهرستان اتخاذ شده است که استقرار چادر امدادی در محل بیت امام (ره) و آماده باش اتوبوس آمبولانس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مهمترین آنها می باشد.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک
بیشتر


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved