پنجشنبه 28 تير 1397  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 12787
تعداد بازديد از سايت: 76432061
تعداد بازديد زيرپورتال: 2663598
اين زيرپورتال امروز: 110
در امروز: 2813
اين صفحه امروز: 6
اخبار
1395/2/6 دوشنبه افتتاح بخش آنکولوژی سرپایی در کلینیک تخصصی امام رضا (ع) اراک

بخش آنکولوژی سرپایی در ششمین روز از هفته سلامت با عنوان " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در حوزه سلامت " در کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امام رضا (ع) اراک افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک در مراسم افتتاح این بخش، گفت: در این بخش 10 تخت سرپایی شیمی درمانی در نظر گرفته شده که با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال از محل منابع داخلی دانشگاه علوم پزشکی اراک راه اندازی شده است.

دکتر حسین سرمدیان افزود: 40 درصد مراجعین برای دریافت خدمات شیمی درمانی به مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری از شهرها و استانهای همجوار هستند.

رییس مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری نیز در ادامه این مراسم گفت: روزانه برای 20 تا 30 بیمار سرطانی، شیمی درمانی سرپایی در این کلینیک انجام می شود و چون همه خدمات درمانی شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، سونوگرافی، قلب، عفونی و ارتوپدی در این مرکز مستقر است، بیماران رضایت مندی کاملی از این خدمات دارند.

دکتر علی آرش انوشیروانی افزود: سرطان جزء بیماریهای غیرواگیر است که همه اعضای خانواده را درگیر و هزینه آن خانوداه را فلج می کند و بر روح و روان تک تک آنان تاثیر می گذارد.

وی اظهار داشت: مهمترین جنبه بیماری، هزینه های گزاف آن است که در مراکز دولتی با اجرای برنامه تحول نظام سلامت کاهش چشمگیر داشته و حتی رایگان شده است.

رییس مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری سرطان، مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری جوابگوی تعداد بیماران نیست و لازم است این مجموعه درمانی توسعه پیدا کند.

دکتر انوشیروانی در پایان گفت: حجم مراجعان به مرکز آموزشی درمانی آیت الله خوانساری باعث شده تا همواره 40 تا 60 بیمار در لیست انتظار قرار داشته باشند.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی
بیشتر
نسخه قابل چاپ


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved