پنجشنبه 28 تير 1397  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 12792
تعداد بازديد از سايت: 76432086
تعداد بازديد زيرپورتال: 2663603
اين زيرپورتال امروز: 115
در امروز: 2838
اين صفحه امروز: 11
اخبار
1395/2/4 شنبه تبدیل سوییچ واکسن سه ظرفیتی فلج اطفال به دو ظرفیتی در شهرستان دلیجان

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلیجان از تبدیل سوییچ واکسن خوراکی سه ظرفیتی فلج اطفال به واکسن دو ظرفیتی، در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی، دکتر رحمان ابراهیمی با بیان این خبر، افزود: واکسن انتخابی برنامه ریشه کنی فلج اطفال و برنامه گسترش ایمن سازی، تاکنون قطره خوراکی سه ظرفیتی پولیو بوده است، اما برنامه راهبردی گام نهایی ریشه کنی فلج اطفال در ژانویه 2013، از سوی هیات اجرایی سازمان جهانی بهداشت به تصویب رسید.

وی اظهار داشت: بر اساس این برنامه راهبردی، انواع قطره خوراکی فلج اطفال، طبق کسب برنامه زمان بندی شده قطع و در نخستین مرحله، واکسن خوراکی سه ظرفیتی تبدیل به واکسن دوظرفیتی (حاوی سرو تیپ 3و1) می شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلیجان بیان کرد: این اقدام در حرکتی هماهنگ و همزمان در سراسر جهان، از هفدهم آوریل تا اول ماه می 2016 انجام می شود، که در ایران، شنبه، چهارم اردیبهشت  (23 آوریل 2016)، روز ملی سوئیچ اعلام شده است و در شهرستان دلیجان نیز با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان انجام شد.

گفتنی است به مناسبت هفته سلامت، فدایی فرماندار به همراهی جمعی از مسئولین این شهرستان با حضور در بیمارستان امام صادق(ع) دلیجان از بیماران بستری در بخش های مختلف و بخش دیالیز این بیمارستان عیادت کردند.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی
بیشتر
نسخه قابل چاپ


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved